News

Gap-Free Initial Physio Consultations-Arrow Phsyiotherapy

We're celebrating 5 years in Castle Hill this October! To celebrate, we have a special offer for you! Gap-Free Initial Physio Consultations During October, Read more

Training once a Week Mandatory

All Pumas players are expected to .... Train at least once a week at the Club’s training on WEDNESDAY at Penno No 1 from 4.30pm and/or FRIDAY at Normanhurst Read more

Select Grade:
select
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
Shires:First Grade 1 23 Sep 17
Pennant Hills
   def by  
Mt Pritchard-Southern Districts
SydMas:Sydney Masters Over 40's 1 24 Sep 17
Pennant Hills
   def by  
Collaroy Plateau Cricket Club
Shires:First Grade 2 30 Sep 17
7 Oct 17
Auburn
   def  
Pennant Hills
SydMas:Sydney Masters Over 40's 2 15 Oct 17
Mosman
   def  
Pennant Hills
Shires:Second Grade 1 23 Sep 17
Mt Pritchard-Southern Districts
   def by  
Pennant Hills
Shires:Second Grade 2 30 Sep 17
7 Oct 17
Pennant Hills
   def by  
Auburn
SydMas:Sydney Classics Over 50s 1 8 Oct 17
Pennant Hills
   def by  
Burwood Briars
SydMas:Sydney Classics Over 50s 1 8 Oct 17
Mandalong Lawyers
   def  
Warringah
SMCA:Tim Creer Cup B Division 1 24 Sep 17
Mt Pritchard-Southern Districts Green
   def by  
Pennant Hills Pumas
SMCA:Tim Creer Cup B Division 1 24 Sep 17
Burwood Briars Rivals
   def  
Pennant Hills Panthers
Shires:Third Grade 2 30 Sep 17
7 Oct 17
Auburn
   def  
Pennant Hills
SMCA:Tim Creer Cup B Division 2 30 Sep 17
Pennant Hills Pumas
   def by  
Pennant Hills Panthers
SMCA:Tim Creer Cup B Division 3 8 Oct 17
Georges River
   def by  
Pennant Hills Panthers
SMCA:Tim Creer Cup B Division 4 14 Oct 17
Pennant Hills Panthers
   drew  
Roseville
SMCA:Tim Creer Cup B Division 4 15 Oct 17
Auburn Gold
   def by  
Pennant Hills Pumas

TOP PERFORMERS 2017/18

RankNameRunsGradeRound
1 Joshua Blake101Second Grade2
2 Joshua Blake98Tim Creer Cup B Division1
3 Aman Chhokar96Tim Creer Cup B Division2
4 Chris M Bennett83First Grade2
5 Sagar Patel81Tim Creer Cup B Division2
6 Farhan M Arif80Second Grade1
7 Cosikan Beadle76First Grade1
8 Robin Younan75Third Grade3
9 Aman Chhokar64Tim Creer Cup B Division3
10 Raj Kashyap59Tim Creer Cup B Division1

PUMAS Facebook